Evelina

Meilė rašto darbams pavirto į prasmingą veiklą

Sveiki atvykę i "Sidrow"

Žinot, kartais net negali apsakyti, koks yra džiaugsmas kalbinti šito tinklaraščio  pašnekovus. Aš susipažįstu su tiek įdomių, veiklių  žmonių ir jų istorijomis. Ir man didžiulis malonumas, jeigu ir Jūs randate čia įkvėpimo. Eveliną žinoma pamačiau socialiniuose tinkluose. Ir susipažinus su jos veikla iš karto jai parašiau. Ir pakviečiau pasidalinti savo istorija. Šiame straipsnyje skaitykite, ne tik apie tai, kaip meilė tam tikrai veiklai atveda į nuostabius dalykus. Bet ir apie patirtis, kurios moko ir užgrūdina. Smagaus skaitymo.  

 

Evelina, papasakok apie save, iš kokio miesto esi, kur užaugai  ir kuo dabar užsiimi gyvenime?

Esu Evelina – studentų konsultantė. Esu iš Vilniaus, tačiau šiuo metu gyvenu Vokietijoje – apsupta nuostabios gamtos . Šiuo metu padedu studentams sėkmingai parengti įvairius rašto darbus – konsultuoju, esu sukūrusi autorinius online mokymus bei kitą medžiagą, kuri padeda studentams kokybiškai ir be galvos skausmo parengti rašto darbus. 

Evelina

Kaip susidomėjai šia veikla? Iš kur atsirado pati idėja?

Viskas prasidėjo studijų laikais, kai pati studijavau. Ne paslaptis, kad reikėjo rengti įvarius rašto darbus ir patys pirmieji man kėlė didelį galvos skausmą ir stresą – nesupratau nuo ko pradėti, kur ieškoti informacijos, kaip dėstyti mintis ir kt. Juk rašto darbas – ne mokyklinis rašinėlis, čia viskas kitaip.

Tačiau susidūrus su sunkumais, man padėjo kolega iš darbo. Jis tuo metu studijavo doktorantūroje, dėstė universitete ir tikrai žinojo kaip parengti gerą rašto darbą. Tad neskaičiuodamas savo laiko, jis man viską paaiškino: kur ieškoti informacijos, kaip palaikyti akademinę kalbą, kaip atlikti tyrimus ir t.t., o aš išmokusi, pamilau rašto darbus!  

Meilę rašto darbams pastebėjo ir grupiokai – visiems padėdavau ir patarinėdavau kaip reikia juos rengti. Pabaigus studijas, konsultacijos nesibaigė, o kiekvienam kartoti tą patį per tą patį – pavargau. Supratau, kad trūksta vietos, kur būtų visa informacija vienoje vietoje. Taip ir gimė ši idėja. Sukūriau vietą, kurioje studentai gali rasti naudingą informaciją . Pirmiausia startavau Instagram (@patarimai.studentams), vėliau gimė el. svetainė www.bakis.lt

Evelina

Pasidalink, kaip tau sekėsi mokykloje? Minėjai, kad gana anksti pradėjai dirbti.

Mokykloje sekėsi manau gerai. Tikrai nebuvau pirmūnė, tačiau labiausiai mėgau lietuvių kalbos, istorijos, anglų kalbos ir geografijos pamokas. Kas kėlė nuobodulį – matematika, chemija, biologija. Jei gerai atsimenu, pažymių vidurkiai svyravo tarp 7-8 .

 Tuomet buvau nuomonės, kad reikia kaupti patirtį, kuri tikrai ateityje pravers. Tad būdama 16 metų pradėjau dirbti. Darbas buvo labai moteriškas – tapau Avon konsultante. Galbūt daugeliui atrodo, kad tai nesąmonė, bet tais laikais taip nebuvo. Buvau labai gera konsultantė, mano užsakymai siekdavo 1000 Lt (ačiū mamai, mamos draugėms, mylimoms tetoms  ), nuo užsakymų uždirbdavau apie 300 Lt, gaudavau daug dovanų (įvairi kosmetika, dalyvavimas renginiuose, pagyrimai).

Pamačiusi mano sėkmę pardavimuose, Avon grupės vadovė pasiūlė tapti koordinatore. Tai veikla, kai kuri savo konsultantų komandą ir gali užsidirbti dar daugiau. Nors ir baimės daug buvo – sutikau. Darbas labai patiko, įtraukė. Po mokyklos važiuodavau į biurą kurti komandos, o vakarais vėlai ruošdavau pamokas. Pamenu, sėdėdavau pamokose ir kurdavau strategijas kaip pritraukti į komandą naujų narių, kokį įdomesnį renginį suorganizuoti ir kt.

Šioje pozicijoje dirbau apie 5 metus, ji mane lydėjo tiek mokykloje, tiek studijuojant. Turėjau didelę komandą ir išmokau labai daug: pardavimų meno, planavimo, renginių vedimo, komandinio darbo, įgavau daug drąsos.

Jei ne Avon, manau nebūčiau ten, kur esu dabar. 

O kur kelias nuvedė po dvylikos klasių? Ką pasirinkai studijuoti?

Pabaigus mokyklą, kaip ir daugelis, nežinojau kur stoti. Šiek tiek pasidomėjus, nusprendžiau stoti į viešojo administravimo studijas. Po pusmečio išėjau, nes tai buvo ne mano sritis – nuobodu. Padariau metų pertrauką ir vėliau stojau iš naujo. Šį kartą į ryšių su visuomene programą. Ją ir užbaigiau.

Šiuo metu ,,gap year“ yra labai populiarus dalykas, manau tai labai gerai. Jei nežinai kur stoti, tikrai verta padaryti metų ar net kelių pertrauką.

Ir aisku kyla klausimas, ar po studijų dirbai pagal specialybę?

Ne, pagal specialybę niekada nedirbau. Dar studijų metu pradėjau dirbti logistikos srityje. Vėliau darbus tęsiau logistikoje ir apie ryšius su visuomene net negalvojau.

O kas nulėmė tokį pasirinkimą?

Man asmeniškai logistika yra labai įdomi sritis – ji apima daugelį dalykų – pardavimus, ekspedijavimą, sandėliavimą, konsolidaciją, tiekimą ir kt. Tad kiekvienas gali pasirinkti labiausiai dominančią sritį ir išbandyti save. Mano pirmasis darbas logistikos srityje buvo pardavimuose. Darbą gavau dar studijuojant, vadovo nuomone, buvau labai stipri pardavimuose, po darbo Avon  (tad kaip ir minėjau, kaupiama patirtis visuomet atsiperka).

Įdomu, apie darbą logistikos kompanijoje. Už ką tu buvai atsakinga? Kokių įgūdžių ir patirties tai atnešė į tavo gyvenimą?

Kaip ir minėjau, dirbau pardavimų vadybininke. Tai pagrindinės darbo užduotys buvo šios: klientų paieška, pardavimų tikslų įgyvendinimas, logistikos paslaugų pardavimas, derybos. Aš išmokau profesionaliai bendrauti B2B sektoriuje, tapau dar drąsesne, išmokau derėtis, kokybiškai valdyti stresines situacijas, kurių yra begalė.

Evelina

Grįžkim dar prie darbo paauglystėje. Kokias duris  ar galimybes atvėrė ši patirtis?

Visada buvau nuomonės, kad būtina kaupti patirtį, kiek tik įmanoma daugiau. Tad pati pradžia buvo Avon kompanija ir darbas ten. Ten išmokau visko – bendrauti su žmonėmis, profesionaliau bendrauti, parduoti, derėtis, valdyti stresines situacijas, vesti renginius, įtikinti ir kt. Ši patirtis atvėrė kitas duris – darbą logistikos srityje. Logistikoje aš iš viso turiu 10 metų patirtį, esu išbandžiusi įvairias pozicijas – dirbau pardavimų vadybininke, tiekimo vadybininke, o paskutinė darbovietė – skyriaus vadovė Vokietijoje. Jei ne darbas Avon, ne mano užsispyrimas ir tikslo siekimas – nežinau kur būčiau dabar.

Tad tikrai norėčiau visus jaunuolius paraginti kaupti patirtį – dalyvaukite kur kviečia, savanoriaukite, atlikite praktikas, dirbkite vasarą… visos patirtys yra neįkainojamos ir tikrai atneš naudos ateityje.

Na ir apie dabartinę veiklą. Kuo ji tave žavi?

Darbas su studentais man labai patinka, mane veža tas jausmas kai galiu padėti, kai atsakau į rūpimus klausimus. Tiesa ta, kad ne tik pateikiu informaciją ir atsakau į rūpimus klausimus, tačiau palaikau, motyvuoju ir nuraminu. O studentų grįžtamasis ryšys – dar didesnė motyvacija.

O kaip tave studentai susiranda?

Studentai mane suranda socialiniuose tinkluose: Instagram, Tiktok, tačiau didžiausia dalis ateina iš rekomendacijų . Rekomenduoja studentai vienas kitiems, kartais net dėstytojai, kas ne tik stebina, bet ir džiugina.

Yra gal kažkokie dėsningumai ar tendencijos artėjant baigiamųjų darbų rašymo sezonui?

Žinoma. Dažniausiai studentai pradeda kreiptis rudenį Ir pavasarį – kai pats darbų įkarštis. Žinoma, kartais net vasarą, nes kai kurie studentai yra labai stropūs ir pradeda galvoti apie savo baigiamąjį darbą jau vasarą .

Evelinos patarimas dabartiniam abiturientui, kuris pavasarį laikys egzaminus ir ruošiasi  studijoms.

Pirmiausia, tai norėčiau nuraminti ir pasakyti, kad mokyklos baigimas yra nuostabus etapas, nuo kurio prasidės studijos, o vėliau ir profesinis kelias. Mėgaukitės paskutiniais mokslo mėnesiais, išnaudokite šį laiką, nes šis etapas nebesugrįš.

Kalbant apie pasiruošimą egzaminams, tai rekomenduočiau planuoti savo laiką, palaikyti mokymosi rutiną, nes tai labai svarbu. Sėkmę lemia pasiruošimas (ne paskutinę naktį prieš egzaminą), o iš anksto. Ir neklausykit mokytojų, kurie demotyvuoja. Nes naujas etapas – tikrai bus puikus.

 

Yra dalykų, kurių nekartotum?

Ne. 

Na ir tavo palinkėjimas jaunuoliui, dar tik žengiančiam į savarankiško gyvenimo kelionę.

Palinkėčiau mėgautis gyvenimu ir skirti laiko viskam: tiek mokslui, tiek pomėgiams. 

Dėkoju Evelinai už pasidalinimą, ir kad skyrė savo laiką. Nes tikrai žinau, kokia ji tuo metu buvo užimta.

Na o jei esate studijuojantys, pasekite Eveliną jos soc. tinkluose. Ji dalina tikrai daug naudingos informacijos studentams.     

IG @patarimaistudentams

www.bakis.lt   

Sidrow

+370 61141179

Liepojos g.110, Klaipėda

info@sidrow.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti

Produkto kategorijos

Add to cart