KELIONES

Keliauti ir mokytis vienu metu. Misija įmanoma?

Sveiki atvykę i "Sidrow"

Šiandien mūsų viešnia ypatinga – jauna, drąsi, komunikabili,  savarankiškai daug keliaujanti abiturientė Meda. Medos profilis @varlekeliauninke, socialiniuose tinkluose per metus laiko organiškai pritraukė 10 k. sekėjų. Pokalbis su jauna mergina vyko vos kelios dienos po jos paskutinės kelionės, ir man tikrai kilo klausimas: kaip galima suderinti mokslus dvyliktoje klasėje ir keliauti? Jūsų laukia įdomus ir įtraukiantis pokalbis. Bus ko pasimokyti ir pritaikyti sau.

Meda

Labas Meda, noriu pradėti nuo klausimo: – Ar jau spėjai atsigauti po kelionės ir kibti į mokslus?

Man atsigauti net nereikia, aš jau nusipirkau bilietus į kitą kelionę, vėl skrisiu į Maroką. O grįžus iš kelionės aišku pirmos dienos būna sunkesnės, kol pripranti prie mūsų niūraus oro ir įprasto dienos ritmo.

O tau užtenka laiko mokslams?

Visko būna. Bet pasakysiu taip: man patinka keliauti, mėgautis kitų šalių kultūra, maistu, geru oru, susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Tad grįžus į Lietuvą aš turiu griežtą discipliną, kad suspėčiau ir mokytis, ir dirbti. Kitu atveju negalėčiau tiek daug keliauti.

O gali papasakoti apie pradžią, kaip tu sugalvojai keliauti viena?

Gal pradėsiu nuo priešistorės. Kai man buvo 11 metų, pirmą kartą išvažiavau su baseino komanda, kurį lankiau, į Berlyną. Ir man tai paliko didžiulį įspūdį. Ir kita kalba, ir miesto dydis, pastatai. O po kurio laiko, kai man jau buvo 14 metų, aš suorganizavau ir pati savarankiškai suplanavau kelionę į Paryžių kartu su mama.

Oho. Gali pasidalinti, iš kur tu sėmeisi idėjų ir informacijos tai kelionei?

Na tada Lietuvoje populiariausi straipsniai apie keliones buvo Makaliaus, Orijaus Gasanovo. Bet pagrindinę informaciją aš kaupiau iš užsienio keliautojų, skaičiau jų Blog‘ų įrašus, atsiliepimus ir t.t. Ir galiu pasakyti, kad pirmąją kelionę man pavyko visai neblogai suorganizuoti, mamai labai patiko. Ir aš įgijau jos pasitikėjimą.

Keliones

O prisimeni, kada pirmą kartą iškeliavai viena?

 Na, po kelionės į Paryžių aš supratau, kad noriu keliauti. Bet tam reikėjo pinigų. Ir būdama 15-os metų, vasarą aš išvažiavau dirbti į Olandiją, išvežiojau maistą su dviračiu. Tai buvo pirmoji mano patirtis, su nemažai iššūkių, nes miestas buvo didelis. Bet manęs tai neišgąsdino, o atvirkščiai užgrūdino. Aišku, aš važiavau pas Olandijoje gyvenantį ir dirbantį brolį, nes visiškai viena to nebūčiau galėjusi padaryti, būdama nepilnametė.

Ir užsidirbusi pirmuosius savo pinigus, tikriausiai juos išleidai kelionei?

Tikrai taip. Suorganizavau kelionę sau ir broliui į Ispaniją. Po to jau viena savarankiškai išvažiavau į Daniją. Ir taip viskas užsisuko.

Noriu paklausti, o prieš pirmąją kelionę jautei gal kažkokią baimę ar nerimą.? Vis dėl to skristi vienai į nepažįstamą šalį turėtų būti nejauku?

 

Gal ir keistai nuskambės, bet iš tų pirmųjų kelionių, aš neprisimenu jokių blogų emocijų ar baimės. Tik artėjančių naujų įspūdžių ir patirčių jauduliuką.

Keliones

Na gerai. Esminis klausimas. Kaip mama tave išleido, tiksliau pasitikėjo, kad tu gali keliauti viena?

Aš gana anksti pradėjau lankyti būrelius, važinėti nuo 7 metų į juos viena, tai tas savarankiškumas šeimoje buvo diegiamas nuo mažų dienų. Labai anksti pradėjau savanoriauti, susipažinti su naujais žmonėmis. Man visur buvo įdomu dalyvauti. Ir žinoma, kai savarankiškai suorganizavau sau ir mamai pirmąją kelionę į Paryžių, tai buvo tarsi įrodymas, kad aš esu atsakinga ir galiu priimti svarbius sprendimus pati. Ir žinoma, geri tarpusavio santykiai, atvirumas yra pagrindinis dalykas, kuris kelia pasitikėjimą. Aš jaučiu atsakomybę prieš mamą, nes ji man nuo ankstyvos vaikystės davė daug laisvės priiminėti sprendimus pačiai. Tai sukūrė labai artimą ryšį tarp mudviejų.

O keliauji su mama?

Žinoma, dabar mama visur nori su manimi  keliauti. Buvom kartu Kroatijoje, po egzaminų, vasarą tikiuosi pavyks abiems išvykti į Portugaliją.

Kokie tavo planai pabaigus mokyklą? Planuoji studijuoti?

Šiuo metu tikrai negalvoju apie studijas. Noriu kuo daugiau keliauti. Tegu nenuskamba tai kaip nusistatymas prieš studijas. Aš tikrai studijuosiu ateityje, kai apsispręsiu kokių studijų noriu. O dabar labai daug patirties aš įgaunu dirbdama. Dirbu keliose srityse, ir su socialiniais tinklais, ir su pardavimais.

Tada sekantis klausimas. Tu pati užsidirbi kelionėms? Pasidalink patarimu jauniems žmonėms, kaip užsidirbti savo pinigų besimokant?

Jau pokalbio pradžioje minėjau, kad gana anksti tapau savarankiška ir pradėjau savanoriauti renginiuose, koncertuose. Tai man davė labai daug naujų pažinčių ir naudingų kontaktų. Mano pirmasis darbas buvo online, pardavimų srityje, kurį aš gavau, nes mane pastebėjo mokykloje. Aš tikrai buvau aktyvi, mokėjau kalbėti, drąsiai reikšti mintis. O paskui jau sekė pažįstamų kontaktai, kurie dalinosi apie mane, ir taip gavosi, kad pradėjau administruoti ir įmonių socialinius tinklus. Aš norėjau išmokti naujų dalykų, nebijojau bandyti. Ir taip įgavau patirties ir žinių. Ir tikrai pati užsidirbu pinigų kelionėms.

O gal prisimeni savo asmeninį pavyzdį, kaip pati ieškojai darbo?  Siūlei savo paslaugas?

 

Žinoma, kai norėjau daugiau dirbti su socialinių tinklų administravimu, tai įkėliau postą į Facebook grupę, kad galiu padirbti nemokamai. Ir atsiliepė labai daug žmonių. Atsirinkau kelis, pradėjau dirbti, o paskui jau sekė rekomendacijos. Taip pamažu įgijau klientų pasitikėjimą ir aišku, pradėjau gauti atlygį už atliktą darbą. Ir visiems jauniems žmonėms noriu patarti, jei norite pradėti kažkokią savo veiklą – pirma pasiūlykite tai padaryti nemokamai. Pamatysite ką darote gerai, kur reikia tobulėti, įgausite pasitikėjimo ir pradėsite užsidirbti.

Keliones

O kaip tau kilo mintis sukurti  „Varlės keliauninkės“ profilį?

Tiesiog iš meilės kelionėms. Labai norėjau dalintis įspūdžiais ir patirtimi, kad ir kiti žmonės pamatytų, kad keliauti galima ir pigiai, ir įdomiai. Tai yra neįkainuojama patirtis, sutikti tiek daug įdomių žmonių, užmegzti pažintis ir draugystes. Plėsti savo pasaulėžiūrą, susipažinti su kitomis kultūromis. Man patinka skleisti žinią ir įkvėpti kitus žmones, kad keliauti yra įmanoma kiekvienam.

Turi kokių didelių tikslų šiems metams?

Pirma, išsilaikyti egzaminus ir pabaigti mokyklą. O tada mėgautis gyvenimu, užsidirbti iš veiklos, kuri man patinka, džiaugtis, patirti kuo daugiau įspūdžių.

O kaip tau sekasi mokykloje? Yra klasės draugų ar mokytojų, kurie nepritaria tokiam tavo gyvenimo būdui?

Visko yra mokykloje. Yra ir labai palaikančių, ir pavydžių žmonių. Kai kurie mokytojai stebi mano kelionių įspūdžius Instagrame, o kai kurie juokais pareplikuoja. Bet aš turiu aiškų tikslą. Į mokyklą aš einu mokytis. Ir mano tikslas mokyklą pabaigti. Aišku, kad tai pareikalauja griežtesnės disciplinos.

Meda, tu sukūrei ir savo pirmąjį skaitmeninį produktą – „Kelionių gidą“. Gali truputį apie jį papasakoti?

Produktas ir vadinasi “Kelionių gidas”, nes ten sudėta visa mano patirtis ir žinios, kurias aš įgijau keliaujant. Daugybė patarimų kaip startuoti, ko reikia keliaujant, ko vengti ir dar daug daug naudingos medžiagos, kuri pravers norintiems pradėti keliauti ar netgi jau keliaujantiems.

Na ir visai pabaigai. Kokie būtų Tavo patarimai jaunuoliui?

Vienas dalykas kurį jau akcentavome šiame pokalbyje, tai savanorystė. Patikėkit, tai jaunam žmogui atveria labai daug galimybių. Kitas mano patarimas, tai bandyti kuo daugiau skirtingų veiklų, kad kuo anksčiau atrastum, kas tau iš tikrųjų patinka ir kur tau sekasi. Ir dar labai svarbu, jeigu gauni kritikos, tai nesustoti.  Pavydžių žmonių visada buvo ir bus, o laimingas tau blogo niekada nelinkės. Kitas būdas, kaip galima save auginti, tai daryti dalykus, kurie priverčia tave lipti iš komforto zonos. Tokius patarimus galiu duoti iš savo asmeninės patirties.

 

Klausiausi Medos su tokiu susižavėjimu. Kad tokia jauna mergina gali daryti tiek skirtingų dalykų, būti tokia užsispyrusi, veikli ir ne pagal metus išmintinga. Tikiuosi ir Jūs, kurie skaitėte įsikvėpėte.

Ačiū Medai už skirtą laiką ir tokį įdomų ir įkvepiantį pokalbį. Ir kuo didžiausios sėkmės prieš artėjančius abitūros egzaminus!

Foto iš asmeninio Medos archyvo

Pasekite Medos kelionių nuotykius IG profilyje:

https://www.instagram.com/varle.keliauninke/

Sidrow

+370 61141179

Liepojos g.110, Klaipėda

info@sidrow.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti

Produkto kategorijos

Add to cart